Вчені виявили найбільшу бактерію у світі

Поділитися
Вчені виявили найбільшу бактерію у світі Вчені відкрили найбільшу бактерію © Tomas Tyml
Вона приблизно в 50 разів більша, ніж усі відомі досі.

Вчені виявили у Гваделупі найбільшу з відомих на даний момент бактерій. Вона схожа на білі нитки довжиною з вію людини, повідомляє The Guardian.

Довжина бактерії Thiomargarita magnifica становить один сантиметр, вона приблизно в 50 разів більша, ніж усі інші відомі гігантські бактерії, і перша, яку можна роздивитися неозброєним оком. Тонкі білі нитки були виявлені на поверхні листя мангрових заростей у неглибоких тропічних морських болотах.

Відкриття стало несподіванкою для вчених, оскільки моделі клітинного метаболізму припускають, що бактерії не можуть зростати до таких розмірів. Передбачалося, що верхня межа можливого розміру приблизно 100 разів менша, ніж у виявленого виду.

"Якщо розглядати це в контексті, це було б схоже на зустріч людини з іншою людиною зростом з гору Еверест", - заявив співавтор дослідження Жан-Марі Волланд, вчений з Національної лабораторії Лоуренса в Берклі.

Організм виявив Олів'є Гро, професор морської біології Антильського університету у Гваделупі. Він займався пошуком симбіотичних бактерій в екосистемі мангрових чагарників.

Гро зізнається, що був здивований, побачивши організм. Спочатку дослідники провели аналіз у лабораторії, щоб встановити, що нитки справді були одноклітинними. При найближчому розгляді вони виявили дивну внутрішню структуру. У більшості бактерій ДНК вільно плаває всередині клітини, тоді як Thiomargarita magnifica тримає її більш організовано, всередині пов'язаних з мембраною компонентів, розташованих по всій клітині.

Також було виявлено, що організм містить утричі більше генів, ніж більшість бактерій, і сотні тисяч копій геному розкидані по кожній клітині, що робить її надзвичайно складною.

Поки що вчені не можуть з упевненістю сказати, як бактерія змогла стати такою великою. Одна з версій полягає в тому, що ця еволюційна перевага допомагає захищатися від хижаків. "Якщо ви станете в сотні разів більше, ніж хижак, він не зможе вас поглинути", - заявив Воланд.

Але стаючи настільки великою, бактерія втрачає деякі бактеріальні переваги, зокрема здатність переміщатися і колонізувати нові ніші. "Покинувши мікроскопічний світ, ці бактерії безумовно змінили спосіб взаємодії з навколишнім середовищем", - додав Волланд.

Поки що новий вид бактерій не був виявлений в інших місцях. Більше того, вченим не вдалося знайти їх у первісному місці повторно, можливо тому, що вони є сезонними організмами. Разом з тим, вчені припускають, що великі та складніші бактерії можуть ховатися у всіх на очах.

Раніше вчені заявили про виявлення в Європі штаму гонореї з широкою лікарською стійкістю. Це вже другий подібний штам, виявлений останніми роками.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі