Спектрометр космічного апарату ExoMars виявили в атмосфері Марса хлороводень. Виявлення цього газу ставить під сумнів присутність життя на Червоній планеті, повідомляє «Интерфакс».
"Це звичайно, відкриття в повному розумінні цього слова, то чого не очікували. Є ті форми життя, які не є звичайними, зрозумілими і очікуваними, але тим не менше такі форми життя сучасна біологія не виключає. Так що хлористий водень, звичайно, якось наш ентузіазм з приводу існування форм життя в тому вигляді, як ми його уявляємо на Землі, він напевно виключає, але є й інші форми життя", - заявив провідний науковий співробітник Інституту космічних досліджень РАН Натан Ейсмонт.
За його словами, якщо люди відправлять експедицію на Марс, наявність цього газу не стане перешкодою, оскільки він зафіксований не в тій кількості, яка викликає побоювання.
Хлороводень - безбарвний токсичний газ, який легко розчиняється у воді, утворюючи соляну кислоту. Він з'явився в атмосфері Марса під час глобальної пилової бурі і поступово зник після її закінчення. Це відкриття змушує переглянути моделі хімічних реакцій, пов'язаних із взаємодією поверхні і атмосфери Марса.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені за допомогою радара апарату Mars Express з'ясували, що під товстим шаром льоду на південному полюсі Марса може знаходитися не тільки озеро з рідкою водою, але і безліч водойм поменше. Ці водойми відокремлюються від головного озера перемичками «суші».