Вчені відкрили новий вид птерозаврів

Поділитися
Вчені відкрили новий вид птерозаврів Знайдений птерозавр жив на Землі приблизно 95 мільйонів років тому © Naked Science
Раніше невідомий вид рептилій полював на ракоподібних в мілководних морях крейдяного періоду.

Палеонтологи виявили в Лівані останки раніше невідомого виду літаючих рептилій – птерозаврів. Як повідомляє Naked science, розмах крила рептилії досягав приблизно 130 сантиметрів.

Птерозаври – це вимерлі родичі птахів, які першими з хребетних освоїли політ і жили паралельно з динозаврами. Одним з найбільш відомих представників цієї групи є птеродактиль.

Тепер же дослідникам вдалося виявити повний скелет нового виду, який отримав назву Mimodactylus libanensis. Знайдені останки датовані періодом 95 мільйонів років тому. В ті часи регіон, в якому мешкав птерозавр, був покритий водою і представляв собою велике мілководдя, повне теплих рифів і лагун.

Вчені вважають, що виявлений вид харчувався ракоподібними, полюючи на них приблизно так, як це роблять сучасні альбатроси та фрегати. Анатомія Mimodactylus libanensis не надто схожа на раніше знайдених на Близькому Сході і в Північній Африці птерозаврів, зате зближує їх з китайськими Haopterus gracilis, що жили по іншу сторону стародавнього океану Тетіс, що існував тоді.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з Нанкінського інституту геології і палеонтології виявили в зразках бурштина, знайдених на півночі М'янми, дивну істоту, що нагадує павука з довгим хвостом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі