Як повідомляє Naked science, перші дослідження показали, що малацидини ефективні проти метицилінрезистентного золотистого стафілокока - мікроорганізму, що викликає пневмонію і сепсис.
У ході дослідження вчені проаналізували дві тисячі зразків грунту, які були зібрані на всій території США. Вчені шукали в ДНК виділених бактерій певні мотиви - відносно короткі послідовності амінокислот або нуклеотидів, імовірно пов'язані з певними функціями. Дослідників цікавили мотиви, характерні для кальцій-залежних антибіотиків (ліків, здатних знищувати мікроорганізми лише у присутності кальцію). Ці мотиви могли виявитися "сигнальним прапорцем", що вказує на існування більш довгої генетичної послідовності, пов'язаної зі здатністю знищувати мікроорганізми.
Знайдені послідовності розмножили і за допомогою методів генної інженерії ввели в бактерії-стрептоміцети, які найчастіше використовуються для синтезу антибіотиків. Через деякий час бактерії почали виробляти малацидини. За словами дослідників, новий препарат втручається в механізм, за допомогою якого у бактерій-збудників хвороб формуються клітинні стінки. Препарат випробували на щурах, заражених метицилінрезистентним золотистим стафілококом. Засіб виявилося ефективним, при цьому збудник захворювання не ставав з часом стійким до антибіотика.
Зазначається, що перед тим, як стати компонентом ліків, малацидини повинні пройти багато щаблів перевірки ефективності і безпеки.
Раніше повідомлялося про те, що бактерії навчилися протистояти антибіотикам "останньої надії". Це означає, що незабаром можлива поява бактерій, стійких до всіх відомих типів ліків, і такі гени стійкості вже помічені у бактерій, які вражають людей.