Вчені відкрили новий вид печерних риб

Поділитися
Вчені відкрили новий вид печерних риб Новий вид риб мешкає в печерах © Новое время
Довжина риби досягає 8-10 сантиметрів.

Вчені з Національного університету Сінгапуру і Філіппінського університету в Лос-Баньос відкрили новий вид риб, який живе в підземних водоймах в печерах на острові Мінданао. Як повідомляє «НВ», це перший представник сімейства коропових серед печерних риб Філіппін.

Довжина риби досягає 8-10 сантиметрів. Вона відноситься до роду Barbodes, який охоплює понад 40 видів середніх і дрібних прісноводних риб, які живуть в основному у Південно-Східній Азії. Раніше серед представників цього роду був відомий тільки один підземний вид - Barbodes microps. Під час життя в печерах у представників цього виду зменшилися очі, у деяких екземплярів вони повністю відсутні.

Вчені назвали новий вид Barbodes pyrpholeos. Назва є комбінацією грецьких слів pyr (вогонь) і pholeos (печера), його вибрали через колір плавників риби і місця її проживання.

Новий вид не позбавлений зору, у нього добре помітні очі. Але і на його зовнішність проживання під землею наклало відбиток. Тіло риб майже позбавлене пігментації, воно майже біле, а плавники - червонуваті.

У всіх інших представників цього роду тіло з точками, смужками і трикутними мітками.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені описали новий вид равликів, який був знайдений в карстовому джерелі в Чорногорії. Новий вид назвали на честь сербського тенісиста Новака Джоковича.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі