Вчені відкрили незвичайну властивість чорних дір

Поділитися
Вчені відкрили незвичайну властивість чорних дір Крихітні чорні діри можуть руйнувати нейтронні зірки © NASA
Крихітні чорні діри можуть проникати всередину нейтронних зірок і руйнувати їх.

Астрономи заявили про те, що крихітні чорні діри можуть потрапляти всередину нейтронних зірок і руйнувати їх, що призводить до утворення великої кількості важких хімічних елементів, повідомляє Phys.org.

Як припускають вчені, на ранніх етапах розвитку Всесвіту простір був заповнений воднем і гелієм, з яких потім почали формуватися перші зірки. У надрах світил формувалися більш важкі елементи, аж до заліза. Атоми з більшим порядковим номером можуть бути утворені тільки при катастрофічних подіях, наприклад, злитті нейронних зірок або вибухах наднових.

Тепер же дослідники запропонували новий механізм формування надважких елементів.

Крихітні чорні діри – гіпотетичні об'єкти, які, на думку вчених, могли бути утворені як побічний продукт Великого вибуху. Крім того, дослідники припускають, що вони можуть складати деяку частину темної матерії.

Якщо крихітна чорна діра потрапить всередину нейтронної зірки, це призведе до викиду матеріалу, багатого нейтронами. На думку дослідників, це може пояснити велику кількість важких елементів у Всесвіті.

Раніше NASA представило відео знищення зірки чорною дірою. На відео зображено момент так званого "приливного руйнування", яке знаходиться в центрі галактики, розташованій на відстані 290 мільйонів світлових років від Землі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі