У ході дослідження вчені вивчали флору і фауну дна глибоководних ділянок Карибського моря. Їхню увагу привернули колонії сидячих черв'яків виду Escarpia laminata - достатньо великих безхребетних, що прикріплюються до дна моря і живуть на одному місці все життя. Ці черв'яки живуть близько гідротермальних джерел і "чорних курців" на дні моря і харчуються планктоном і залишками інших організмів, які виловлюють із води.
Незвично велика довжина трубок цих черв'яків, що досягала в деяких випадках 50-60 сантиметрів, змусила вчених перевірити, як швидко зростає "броня" цих безхребетних. Спостерігаючи за хробаками протягом року, біологи з подивом виявили, що трубки Escarpia laminata ростуть дуже повільно, близько півміліметра на рік, а вік найдовших особин перевищує 300 років.
Секретом їхнього довголіття є почасти те, що ці черв'яки майже не вмирають - рівень смертності в їхніх колоніях не перевищує 0,6% навіть для найбільш літніх особин, що приблизно у 15 разів нижче значень, передбачених теорією. Чому так відбувається, вчені поки не знають, проте припускають, що це пов'язано з низькою температурою вод, в яких живуть Escarpia laminata та інші глибоководні черв'яки.
Раніше вчені заявили про те, що великим тваринам загрожує вимирання до 2100 року. Вчені внесли в тривожний список чорного носорога, бенгальського тигра і інших представників фауни, яких вже сьогодні практично неможливо зустріти в природі.