Вчені уточнили розміри гігантської комети з Хмари Оорта

Поділитися
Вчені уточнили розміри гігантської комети з Хмари Оорта Діаметр комети складає 137 кілометрів © Dark Energy Survey
Діаметр об'єкту складає 137 кілометрів.

Група астрономів за допомогою системи радіотелескопів ALMA уточнили розміри комети C/2014 UN271 Бернардінеллі - Бернштейна з Хмари Оорта. Дослідники підтвердили, що об'єкт рекордно великий – його діаметр сягає 137 кілометрів, повідомляє N+1.

Комету відкрили Педро Бернардінеллі та Гері Бернштейн влітку минулого року. Спочатку дослідники припустили, що відкрили нову карликову комету, але надалі помітили ознаки кометної активності. Вчені вважають, що C/2014 UN271 – це гігантська комета, яка була викинута з внутрішньої частини Хмари Оорта та ніколи не підходила до Сонця ближче, ніж на 17-21 астрономічні одиниці. Таким чином, астрономи мають можливість вивчити майже недоторкане з найдавніших часів мале тіло, яке 21 січня 2031 року пройде черговий перигелій на відстані 10,95 астрономічних одиниць від Сонця, опинившись між Ураном і Сатурном.

У ході нового дослідження вчені спостерігали комету за допомогою системи ALMA. Спостереження проходили 8 серпня 2021 року, коли комета знаходилася на відстані 20 астрономічних одиниць від Сонця. Астрономи прагнули визначити діаметр об'єкта та його альбедо.

Дослідники з'ясували, що діаметр комети становить 137 кілометрів, а альбедо – близько 5%. Ці результати підтверджують статус комети як найбільшої комети і найбільшого тіла Хмари Оорта, виявленого досі. Ядро C/2014 UN271 майже вдвічі більше в діаметрі, ніж ядро комети Хейла-Боппа, і більше, ніж активні кентаври, а її альбедо схоже на альбедо інших, як правило, набагато менших за розміром комет.

Ймовірно, низьке альбедо пов'язане з присутністю на поверхні ядра органічних сполук, а також затемнюючих речовин, таких як сульфіди. Надалі вчені планують детальніше вивчити комету, зокрема, за допомогою телескопа «Джеймс Вебб».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

У лютому планетологи підтвердили відкриття найдальшого відомого на даний момент об'єкта Сонячної системи. Він отримав офіційне позначення 2018 AG37.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі