Вчені створили здатний запам'ятовувати форму матеріал

Відео
Поділитися
Вчені створили здатний запам'ятовувати форму матеріал Матеріал здатний запам'ятовувати форму і повертатися до неї © Громадське
Дослідники сподіваються, що їхня розробка може допомогти в створенні універсального одягу.

Американські вчені створили матеріал, що має пам'ять форми і здатний змінювати її за певних умов. Як повідомляє «Громадське», матеріал створений на основі кератину - білка, який міститься в волоссі і нігтях.

Вчені витягли кератин із залишків шерсті ангори, яку використовують у текстильному виробництві. Ключем до того, що кератин здатний змінювати форму, є ієрархічна структура молекули.

Дослідники надрукували кератинові аркуші різної форми. За допомогою перекису водню і фосфату натрію їм надали постійну форму. Це та форма, до якої аркуш буде повертатися, якщо його помістити в цей розчин.

Наприклад, одному з аркушів надали форму зірки. Потім його помістили в воду, і він розвернувся. Вчені скрутили його в трубочку. Цю трубочку помістили в розчин і вона знову стала зіркою.

Дослідники вважають, що такий матеріал можна використовувати для створення універсального одягу. Він буде ставати такого розміру, як потрібно людині. Крім того, з цього матеріалу можна створювати медичні маски.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені випадково створили новий "найчорніший у світі матеріал". За допомогою нанотрубок їм вдалося створити матеріал в 10 разів темніший за все, що відомо на даний момент.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі