Створений вченими об'єкт являє собою групу іонів ітербія, розташованих відносно один одного у формі кільця. Охолоджена до наднизьких температур, така система перейшла в стан з мінімально можливою енергією. Згідно з теоретичними дослідженнями, порушення часової симетрії на прикладі такого об'єкта проявляє себе у вигляді його обертання навколо своєї осі.
Саме такий узгоджений рух іонів ітербія і спостерігали фізики в новій роботі. На думку дослідників, такі кристали можуть знайти застосування в пристроях, які використовують квантову пам'ять, зокрема, при створенні квантових комп'ютерів.
Концепція кристала часу, вперше запропонована в 2012 році Нобелівським лауреатом з фізики Френком Вільчеком, передбачає існування об'єкта, що порушує симетрію часу. Це проявляється в тому, що він не знаходиться в стаціонарному (незмінному) стані, а має періодичне у часі поведінку.
Раніше повідомлялося про те, що вчені відкрили нову субатомную частку - пентакварк. Пентакварки були відкриті в результаті зіткнень протонів при енергіях до 8 тераелектронвольт. Маса пентакварка не перевищує 4,5 гігаелектронвольт. Раніше фізики достовірно знали про існування тільки адронів (частинки, які складаються з кварків і беруть участь у сильній взаємодії) з двох кварків (мезони) або трьох (баріони).