Вчені створили квантовий мікроскоп

Поділитися
Вчені створили квантовий мікроскоп Квантовий мікроскоп дозволяє роздивитися структури, які раніше були недоступні © Новое время
Прилад дозволяє спостерігати за біологічними структурами, які були раніше недоступні для людського ока.

Група вчених з Австралії і Німеччини створила квантовий мікроскоп, за допомогою якого дослідники зможуть спостерігати за біологічними структурами, які раніше були недоступні для людського ока. Як повідомляє «Новое время», за допомогою приладу вчені вивчатимуть клітини тіла людини.

У сучасних мікроскопах використовують лазери, у яких є один істотний недолік. Через те, що їхнє світло в мільярди разів яскравіше за сонячне, тендітні біологічні системи залишалися недоступними для вивчення, оскільки вони доволі швидко руйнувалися під таким впливом. Це навіть назвали «твердим бар'єром мікроскопії».

Тепер же вченим, схоже, вдалося його подолати. Дослідники вважають, що для квантової заплутаності існують безмежні можливості в технологіях.

«Заплутаність покликана здійснити революцію в обчисленнях, комунікації і сприйнятті. Ми показали, що можна вийти за рамки класичної фізики і побачити те, що не можна побачити в звичайний мікроскоп», - заявив професор Боуен з Університету Квінсленда.

За допомогою мікроскопа вчені вивчатимуть, наприклад, молекулярні коливання всередині клітини. Це дозволить їм відрізнити ракові клітини від здорових. Квантовий мікроскоп видає на 35% чіткіше зображенням, ніж найкращі сучасні аналоги.

Разом з тим, квантові мікроскопи навряд чи стануть звичною справою для лабораторій найближчим часом. Крім того, дослідники сподіваються покращити якість зображення нового мікроскопа, щоб воно було в 10 разів кращим, ніж при використанні сучасних технологій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені з Делфтського технологічного університету об'єднали три квантових пристрої в мережу. Це крок назустріч квантовому інтернету, розвиток якого забезпечить ще більшу безпеку Мережі і відкриє більше нових можливостей для дослідників.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі