Вчені вирішили використовувати здатність клітин мігрувати до гліобластоми, щоб створити транспорт, який доставляє лікарські препарати. Для цього вони застосували специфічні хімічні сполуки, які перепрограмують звичайні клітини шкіри, роблячи їх індукованими стовбуровими iNSC.
Після цього дослідники помістили отриманий біологічний матеріал в спеціальні ємності, щоб перевірити, чи стовбурові клітини переміщатися в бік пухлинної тканини. Виявилося, що iNSC дійсно рухаються до злоякісних клітин зі швидкістю 50 мікрон за 22 години.
На другому етапі експерименту, біологи внесли всередину стовбурових клітин протиракові препарати. У підсумку iNSC, які досягли пухлин, змогли за місяць зменшити розміри новоутворень у 20-50 разів. Це продовжило життя хворим гризунам у два рази.
Раніше повідомлялося про те, що українські вчені винайшли протираковий засіб на основі чорних антарктичних дріжджів Nadsoniela nigra. Дослідження українських вчених-мікробіологів можуть допомогти в боротьбі з раком. Детальніше про дослідження українських вчених в Антарктиді читайте у статті Лідії Суржик та Володимира Драбчука "Українська Антарктида" у свіжому номері газети "Дзеркало тижня. Україна"