Співробітники дослідницького центру MicroNano Королівського інституту технологій Мельбурна (RMIT) розробили нову комірку електронної пам'яті, що дозволить краще зрозуміти роботу головного мозку людини. Ця комірка, яка в 10 тисяч разів тонше людського волосся, імітує довгострокову пам'ять і роботу людського мозку по зберіганню та обробці інформації.
Вчені характеризують свій винахід як "значне досягнення".
"Розроблена нами пам'ять дозволяє зберігати в одній комірці пам'яті великий діапазон чисел. Якщо порівнювати звичайну комірку пам'яті з вимикачем світла, то її можна тільки включити і вимкнути. Наш варіант схожий на діммер", - сказав астор дослідження Хусейн Нілі.
Фактично дана комірка пам'яті здатна обробляти інформацію в режимі реального часу, імітуючи роботу головного мозку людини. Винахід MicroNano обіцяє прорив у медицині: біонічний мозок потенційно здатний допомогти в лікуванні таких фатальних захворювань, як хвороба Альцгеймера і Паркінсона.
"Тут є дві проблеми: важке розуміння процесів всередині живого мозку і наслідки від експериментів на живих істотах. Перенесення хвороб на біонічний мозок значно полегшить проведення досліджень і зробить їх доступнішими", - говорять вчені.
Також дослідники сподіваються, що їх "комірка пам'яті" зробить серйозний вплив на розвиток робототехніки. Сучасний комп'ютер спочатку переводить інформацію в цифровий вигляд, а потім обробляє її, а в людському мозку інформація обробляється негайно. Штучні нейронні мережі в основі штучного інтелекту здатні стерти цю межу.
Раніше повідомлялося, що з'явився перший кандидат на пересадку власної голови.