Вчені з Гейдельберзького університету заявили про те, що здатність людей обробляти інформацію під час прийняття рішень не погіршується до 60 років. Це суперечить поширеному уявленню, що швидкість мислення починає знижуватися з 20 років, повідомляє New Scientist.
У ході дослідження вчені проаналізували дані 1,2 мільйона людей віком від 10 до 80 років. Вони брали участь у експерименті, покликаному виявити неявні расові упередження.
Під час виконання завдання учасників просили сортувати слова та зображення, наприклад, позначаючи обличчя білими чи чорними чи класифікуючи такі слова, як «радість» або «агонія», як хороші чи погані, натискаючи одну з двох кнопок.
Експеримент підтвердив більш ранні спостереження, які свідчили, що швидкість реакції людей зростала з підліткового віку приблизно до 20 років, а потім уповільнювалася, коли вони ставали старшими. Раніше це пов'язували з нижчою швидкістю мислення. Але автори нової роботи кажуть, що річ не в цьому.
Вчені використали модель пізнання, яка припускає, що люди приймають рішення, обмірковуючи інформацію, доки не досягнуть порогу впевненості. Ця модель передбачає, що люди витрачають більше часу на обмірковування після 20 років, ймовірно, прагнучи досягти більшої визначеності. Ймовірно, це пов'язано з тим, що люди старіють, візуальній інформації потрібно більше часу, щоб дістатися від очей до мозку і людям потрібно більше часу на натискання кнопки.
Нова робота показала, що швидкість мислення збільшується до 20 років, а потім залишається високою до 60 років.
«З віком люди стають обережнішими у своїх рішеннях — намагаються уникати помилок. При цьому рухові процеси — натискання клавіш у відповідь в експерименті — з віком уповільнюються», - заявив провідний автор дослідження Міша фон Краузе.
Ці висновки суперечать уявленню про те, що швидкість мислення у людей віком 40-50 років повільніша, ніж у 20-річних. Фон Краузе вважає, що вони можуть вплинути на прийняття рішень у реальному житті. Наприклад, на те, кого приймати на роботу та просувати по службі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені з Університетів Тюбінгена та Бонна виявили у мозку нейрони, які активуються при виконанні математичних операцій. За словами дослідників, одні нейрони активуються виключно під час складання, інші – у процесі віднімання.