Метою експедиції Франкліна було виявлення коридору через Північно-Західний прохід, який веде з Атлантичного океану в Тихий і часто покривається суцільною кригою. Члени експедиції вирушили в плавання в 1845 році на двох кораблях: "Терор" і "Еребус". Під час першої зими кораблі припливли до острова Бичі, на якому загинули і були поховані троє матросів. До вересня 1846 року кораблі опинилися в пастці біля острова Кінг-Вільям. Морякам вдалося пережити дві зими, але в квітні 1848 року 105 членів екіпажу залишили кораблі і рушили на південь у пошуках допомоги. Ніхто з них не вижив.
У наступні роки вдавалося виявити могили деяких моряків, а самі кораблі були знайдені тільки у 2014 і 2016 роках. Попередній аналіз кісток, волосся і м'яких тканин показав, що моряки загинули від отруєння свинцем, голоду, цинги, ботулізму, туберкульозу та хвороби Едісона. При цьому, основною причиною смерті моряків вважалося саме отруєння свинцем, яке, ймовірно, було викликане поїданням їжі з консервних банок і водою з системи фільтрації на кораблях. В останках деяких матросів була зафіксована висока концентрація свинцю, але його джерело та інтенсивність отруєння залишалися загадкою для вчених.
У ході нового дослідження вчені вивчили три гіпотези По-перше, ті, хто помер пізніше, повинні були мати більший рівень свинцю в кістках, ніж у тих, хто загинув раніше. По-друге, у всіх членів екіпажу в кістковій тканині, яка сформувалася незадовго до смерті, концентрація важкого металу повинна була бути вищою, ніж в старих костях. Нарешті, в скелеті моряків загиблої експедиції має бути, в цілому, більше свинцю, ніж у інших службовців військово-морського флоту Британії. Однак всі три припущення були спростовані.
На думку дослідників, хоча точна причина загибелі експедиції Франкліна поки залишається невідомою, люди могли померти через поєднання різних факторів, включаючи голод, холод і різні захворювання.
Раніше повідомлялося про те, що вчені розкрили таємницю зникнення цивілізації острова Пасхи. На думку вчених, загадкова цивілізація, яка залишила після себе безліч кам'яних бовванів, не могла зникнути в результаті військового конфлікту.