У ході дослідження вчені створили модель, яка дозволяє прогнозувати максимально можливу швидкість тварини, знаючи тільки її вагу. В основу побудов вчених були покладені емпіричні дані про 474 видів організмів з масою від 30 мікрограмів до ста тонн.
Дослідники встановили, що, наприклад, тираннозаври могли розвивати швидкість до 30 кілометрів на годину, невеликі велоцираптори (20 кілограмів) - до 40 кілометрів на годину, великі брахіозаври (близько 80 тонн) - до 18 кілометрів на годину.
Крім того, результати розрахунків вчених показують, що максимальна швидкість пересування тварин зростає аж до певного значення маси тіла, а потім починає знижуватися. Вчені припускають, що причина цього полягає в дефіциті енергії, який виникає в організмі тварини під час його руху на максимальній швидкості.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили рештки унікального арктичного динозавра, який отримав назву Ugrunaaluk kuukpikensis, що означає "стародавня тварина річки Колвілл". У довжину даний динозавр досягав близько 7,5 м. У часи Ugrunaaluk kuukpikensis Арктика була вкрита хвойними лісами, а середньорічна температура була +7 градусів за Цельсієм.