Вчені розповіли, в країнах з якою обов'язковою вакцинацією менше смертність від коронавірусу – Bloomberg

Поділитися
Вчені розповіли, в країнах з якою обов'язковою вакцинацією менше смертність від коронавірусу – Bloomberg
Нове дослідження виявляє кореляцію, але клінічні випробування все ще тривають.

Нове дослідження показало, що в країнах з обов'язковою політикою вакцинації проти туберкульозу реєструється менше випадків смерті від коронавірусу, ніж у країнах, де такої політики немає, пише агентство Boomberg з посиланням на дослідження, опубліковане на medRxiv – сайті для медичних досліджень.

Вчені виявили кореляцію між країнами, які вимагають, щоб громадяни отримували вакцину проти Bacillus Calmette-Guerin (БЦЖ), і тими, де показують меншу кількість підтверджених випадків та смертей від COVID-19. Хоча це лише кореляція, лікарі, принаймні в шести країнах проводять випробування, в ході яких вакцині проти БЦЖ передовим медичним працівникам і літнім людям надається можливість з'ясувати, чи справді вона може забезпечити певний рівень захисту від нового коронавірусу.

Провідний автор дослідження розпочав роботу над аналізом, помітивши невелику кількість випадків в Японії. Країна однією з перших повідомила про випадки коронавірусу за межами материкового Китаю, і вона не ввела обмежувальні заходи для населення, як це зробили багато інших країн.

Автор дослідження сказав, що він знав про дослідження, що показують, що вакцина проти БЦЖ забезпечує захист не тільки від туберкульозних бактерій, але і від інших типів інфекцій. Тому його команда зібрала дані про те, в яких країнах була введена універсальна політика щодо вакцин проти БЦЖ, і коли вони були введені в дію. Потім вони порівняли кількість підтверджених випадків та смертей від COVID-19, щоб знайти сильну кореляцію.

Серед країн з високим рівнем доходу, в яких зареєстровано велику кількість випадків COVID-19 (США та Італія) рекомендують вакцини проти БЦЖ, але тільки для людей, які можуть піддаватися ризику. У Німеччині, Іспанії, Франції і Великій Британії раніше застосовувалась політика вакцинації проти БЦЖ, але вона закінчилася десятиліття тому. Вчені говорять, що в Китаї, де почалася пандемія, існує політика вакцинації проти БЦЖ, але до 1976 року вона не дотримувалася. Країни, включаючи Японію і Південну Корею, у яких вийшло боротися з коронавірусом, проводять універсальну політику вакцинації проти БЦЖ. Дані за підтвердженими випадками з країн з низьким рівнем доходу були визнані недостатньо надійними для винесення правильного судження.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі