Уран – унікальна планета Сонячної системи, вісь його обертання майже горизонтальна, нахилена більш ніж 90 градусів. Аналогічно обертаються і п'ять супутників планети. Уран також має кільця, як Сатурн, але вони більш тонкі і зріджені.
У ході нового дослідження вчені провели комп'ютерне моделювання, яке показало, що зіткнення з великою планетою і, відповідно, зміна осі обертання могла статися за кілька годин. На думку дослідників, це велике небесне тіло досі може перебувати в Сонячній системі, але занадто далеко для того, щоб астрономи могли його помітити. Вчені вважають, що цим об'єктом може виявитися загадкова планета Х.
Зіткнення сталося три-чотири мільярди років тому, ймовірно, до того, як були сформовані великі супутники планети. Замість них існував диск речовини, з якого потім були утворені місяці. Після зіткнення нахил осі Урану подіяв на нахил орбіти обертання супутників і орієнтацію їх власних осей. Зіткнення також призвело до формування зовнішньої оболонки, що утримує тепло усередині планети (температура тропопаузи газового гіганта становить мінус 216 градусів Цельсія).
Раніше повідомлялося про те, що вчені відкрили екзопланету з орбітою, що суперечить теоретичним моделям. Обертаючись навколо досить невеликої зірки, вона відхилена від площини обертання зірки на 76%. Планета має масу, близьку до маси Юпітера, але розташовується на більш близькій відстані до зірки.