У ході дослідження вчені вивчили 399 черепів, знайдених на шести цвинтарях Лондона. Деякі з цих кладовищ розташовувалися при монастирях і використовувалися в основному представниками вищих станів, на інших ховали представників нижчих верств суспільства. Вивчені останки датувалися періодом між 1050 і 1550 роками.
Вчені виявили травми на 6,8% черепів, 25% травми були несумісні з життям. Жертвами насильства ставали переважно чоловіки у віці 26-35 років.
Аналіз останків з інших міст Європи також свідчить про високий рівень насильства. Так, травми були виявлені у 20,1% черепів, знайдених в Хорватії. Разом з тим, рівень насильства в Лондоні був в два рази вище, ніж в інших містах Англії.
Жертвами насильства ставали здебільшого представники нижчих класів. На думку вчених, це пов'язано з тим, що вищі стани мали доступ до законодавчої системі, нижчі ж верстви суспільства були змушені вдаватися до насильства для вирішення спорів.
Відмітки коронера того часу вказують, що більшість злочинів відбувалося вночі з неділі на понеділок, коли чоловіки відпочивали в тавернах. Тому пияцтво є ще однією можливою причиною насильства в містах.
Раніше вчені заявили про те, що представники вищих станів у Середньовіччі були приречені на слабоумство. Дослідники проаналізували вміст ртуті і свинцю у кістяках жителів Середньовіччя і прийшли до висновку, що більш високий вміст важких металів спостерігався у жителів міст та представників вищих станів. На думку вчених, це пов'язано з використанням багатими городянами красивого полив'яного посуду.