У ході дослідження вчені зібрали кілька опудал з різним оперенням і принесли їх в лабораторію для досліджень. Опудала крил поміщали в аеродинамічну трубу, нагрівали інфрочервоними променями, а потім спостерігали за тим, що при цьому відбувається.
В першу чергу дослідників цікавили птахи, що парять, такі як чайки, олуші і скопи. Зразки кожного з видів перевірили в різних умовах польоту для того, щоб визначити, чи впливає колір пера на ефективність польоту.
Темне пір'я виявилося більш гарячим, ніж світле, і нагрівалося від ІЧ-випромінювання швидше. Разом з тим, найбільшу ефективність показали птахи зі світлими пір'ям біля тіла і темним – на кінцях крил. Між частинами подібних крил дослідники зафіксували різницю температури до дев'яти градусів Цельсія. Цього достатньо, щоб створити конвекційний потік повітря, який може надати птаху додаткову піднімальну силу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені через 23 роки пошуків помітили в Бразилії топаколо Штреземанна, якого називають "найбільш рідкісним птахом у світі". Невеликий птах має довгий хвіст і відрізняється незвичайним співом.