Вчені розповіли про рекордне зростання температур в Арктиці

Поділитися
Вчені розповіли про рекордне зростання температур в Арктиці Найближчим часом Арктика не повернеться до стабільного стану льодів
Температура повітря у вересні 2017 року стала другою найвищою з 1900 року.

Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) опублікувало щорічну доповідь про стан Арктики. Як повідомляється в доповіді, яка опублікована на сайті управління, найближчим часом Арктика не повернеться до стабільного стану льодів, товщина крижаного покриву продовжує скорочуватися.

Як відзначають дослідники, незважаючи на відносно холодні весну і літо, температури Арктики як і раніше прагнуть до рекордних значень. Так, температура повітря у вересні 2017 року стала другою найбільш високою, починаючи з 1900 року.

Відзначається також зростання температури води в Баренцевому і Чукотському морі, де приповерхневі шари води виявилися на чотири градуси тепліше середніх показників. Відзначається також, що льоди Арктики досягли мінімуму за 1500 років. Дослідники підкреслюють, що від кількості льоду залежить життя полярних тварин, а отже, і стабільність харчових ланцюгів.

Раніше вчені встановили, що в найближчі п'ять років температура на Землі буде зростати. При цьому, на думку вчених, 2016 рік може стати найспекотнішим роком за всю історію метеоспостережень. У 2017 році температурний рекорд побитий не буде через вплив Ла-Нінья – зворотного Ель-Ніньо процесу, що призведе до охолодження деяких куточків планети.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі