Суперечки про те, яка ж тварина було першою на нашій планеті, ведуться серед вчених впродовж останніх ста років. Домінуючим уявленням на даний момент є те, що першою твариною на Землі була губка. Такий висновок був зроблений дослідниками на підставі простоти будови цього організму.
Тепер же вчені за допомогою генетичного аналізу дійшли до висновку про те, що першими тваринами на планеті були гребневики, незважаючи на більш складне у порівнянні з губками будову.
У ході дослідження вчені проаналізували геноми різних тварин, щоб виміряти філогенетичний сигнал, який показує, який з двох видів більш близький до третього. Для цього вони оцінили рівень подібності тисяч генів, що належать 58 видам хребетних тварин, 103 видам рослин і 86 видам дріжджів. Дослідники прийшли до висновку, що, якщо взяти для порівняння недостатню кількість генів, то це може привести до побудови неправильних філогенетичних дерев. Цим і пояснюється, чому різні наукові роботи, в ході яких намагалися визначити першу тварину, суперечили один одному.
Раніше повідомлялося про те, що на півночі Аляски вчені знайшли останки динозавра, який жив приблизно 70 млн років тому, який отримав назву Ugrunaaluk kuukpikensis, що означає "стародавня тварина річки Колвілл".