У низці 11-річних циклів активності Сонце час від часу проходить через періоди "гранд-мінімумів", коли напруженість його магнітних полів знижується, плями з'являються вкрай рідко, а ультрафіолетове випромінювання, що досягає Землі, мінімально. Поява "гранд-мінімумів" нерегулярна і, мабуть, пов'язана з випадковими процесами, які розвиваються в магнітосфері зірки.
У ході нового дослідження вчені оцінили можливу силу наступного "гранд-мінімуму" і відповідне зниження інтенсивності УФ-радіації, що надходить на Землю від Сонця. В результаті було встановлено, що в період наступного "великого сонячного мінімуму" інтенсивність УФ-випромінювання може бути на 7% нижче звичайних значень на мінімумі 11-річних циклів. А це потягне за собою серйозні наслідки для клімату Землі.
Зменшення потоку УФ-променів сповільнить утворення озону і температурний градієнт стратосфери, що відобразиться в зміні патернів вітрів в нижніх шарах атмосфери. У період Маундерівського мінімуму 1645 - 1715 років Європа переживала період помітного похолодання, тоді як на Алясці і півдні Гренландії, навпаки, потепліло.
Дослідники підкреслюють, що наступний період "гранд-мінімуму" відбудеться вже найближчим часом і дещо сповільнити глобальне потепління, але не скасовує його зовсім.
Нагадаємо, 6 вересня на Сонці був зареєстрований найпотужніший за 12 років спалах.