Розсіяний склероз – аутоімунне захворювання, при якому Т-клітини імунної системи починають знищувати захисну мієлінову оболонку нервів. Від цього захворювання страждають 2,3 мільйона осіб по всьому світу.
Дослідники давали аспірин мишам, які були спеціально вирощені для дослідження людської форми розсіяного склерозу. Виявилося, що навіть невеликі дози препарату (близько 81 міліграма "дитячого" аспірину) дозволяють зменшити симптоми склерозу у мишей.
Більш того, на думку вчених, аспірин бореться не тільки з симптомами розсіяного склерозу, але і з самою хворобою. При прийомі препарату мієлінова оболонка розпадається набагато повільніше. Інфільтрація руйнівних Т-клітин у спинний мозок також знизилася, коли мишей перевели на аспіріновий режим.
У 2016 році вчені з Університету Південної Кароліни прийшли до висновку про те, що літні люди, для яких високий ризик смерті від серцево-судинних захворювань, можуть продовжити життя, якщо будуть приймати невеликі дози ацетилсаліцилової кислоти (аспірину) кожен день.
Пізніше дослідники з Австралії і США заявили про те, що регулярний прийом невеликих доз аспірину людьми похилого віку не дозволяє продовжити життя, але пов'язаний з більш високим ризиком розвитку кровотеч різного роду.