Група астрономів на чолі з Наоюкі Хіратою створила глобальний каталог кратерів астероїда Рюгу, що дозволило визначити геологічний вік окремих ділянок його поверхні. Виявилося, що дві півкулі Рюгу були утворені в різний час, повідомляє N+1.
У ході дослідження вчені використали 340 знімків, які були зроблені станцією "Хаябуса-2" у період з липня по лютий 2018 2019 року. Дослідники аналізували просторове розташування кратерів на Рюгу і їхні розміри.
У результаті вченим вдалося знайти на астероїді всі ударні кратери розмірами від 10 до 20 метрів. Всього їх на Рюгу виявилося 77. При цьому, дослідники помітили закономірність в їхньому розподілі: в східній півкулі, поблизу головного меридіана, було виявлено найбільшу кількість кратерів, а от у західній півкулі майже немає кратерів. Це говорить про те, що дві півкулі астероїда сформувалися в різний час, зокрема, що західна півкуля - геологічно молодша. У полярних регіонах Рюгу було виявлено дуже мало кратерів, при цьому в більш низьких широтах їх стає більше - це добре співвідноситься з процесами перебудови поверхневого шару в минулому.
Вчені також з'ясували, що екваторіальний хребет, розташований у східній півкулі, утворився в далекому минулому, коли період обертання астероїда становив близько трьох годин. На думку дослідників, було щонайменше два періоди в історії Рюгу, коли швидкість сильно збільшувалася.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше станція "Хаябуса-2" передала на Землю нові знімки астероїда Рюгу. На зображеннях видно групи валунів і велику скелю в північній полярній області астероїда. Наголошується, що апарат зробив знімки 18-20 червня, перебуваючи на відстані 200-100 кілометрів від поверхні небесного тіла.