У ході дослідження вчені проаналізували дані 31 пари самок і телят, а також записи про 258 жирафів у віці до чотирьох місяців. Особливості їх забарвлення оцінювалися за 11 характеристиками, які описували розмір, форму і колір плям. Нейромережа показала, що дві з 11 характеристик забарвлення (ступінь округлості плям і чіткість їх меж) збігалися у самок і їхнього потомства, вказуючи на пряме успадкування цих властивостей.
Крім того, дослідники встановили, що виживаність новонароджених жирафів протягом перших місяців життя корелює з кількістю і розташуванням плям на їхньому тілі: чим крупніші вони і чим нерегулярніше розташовані, тим нижчою виявлялася смертність. Автори відзначають, що вірогідність вижити підвищувалася на 7,5%. Варто відзначити, що основна причина смертності новонароджених жирафів – хижаки, тому ці дані свідчать на користь гіпотези про те, що плями відіграють роль камуфляжу.
Раніше дослідники з міжнародного союзу охорони природи заявили про те, що жирафи знаходяться на межі вимирання.Популяція жирафів скоротився з 155 тисяч у 1985 році до 97 тисяч у 2015 році.