Вчені розповіли про «фокус», який може допомогти при подорожах до космосу

Поділитися
Вчені розповіли про «фокус», який може допомогти при подорожах до космосу Вчені розповіли, що може допомогти людям здійснювати космічні подорожі © NASA
Дослідники пропонують занурювати людину у стан глибокого сну.

Вчені з Шеньчженьського інституту передових технологій (SIAT) Китайської академії наук провели досліди на мавпах, які показали, як певний вплив на мозок може допомогти людству під час польотів у космос. Дослідники пропонують занурювати людей у стан глибокого сну, повідомляє Science Alert.

Якщо людство коли-небудь почне подорожувати космосом, нам доведеться вирішити кілька проблем. Не остання з них – час, який потрібний для таких подорожей. Космос настільки величезний, а людські здібності настільки обмежені, що час на подорож до сусідньої зірки може стати серйозною перепоною.

Одне з вирішення цієї проблеми – великі кораблі, на яких за час подорожі зміниться кілька поколінь пасажирів. Але інший варіант – це штучна гібернація, якщо ми зможемо навчитися її використовувати.

У результаті нового дослідження вченим вдалося досягти цього стану. Але не у людей, а у мавп, у яких викликали стан гіпотермії.

Гібернація та її дещо менш коматозний стан, заціпеніння, є фізіологічними станами, які дозволяють тваринам витримувати несприятливі умови, такі як сильний холод і низький рівень кисню. Температура тіла знижується, а обмін речовин уповільнюється до мінімуму, утримуючи тіло в режимі, достатньому для виживання.

У стан глибокого сну впадають деякі ссавці, але до нього не дуже схильні примати. У ході нового дослідження вчені хотіли зрозуміти, чи зможуть вони штучно викликати стан гіпометаболізму або навіть глибокого сну у приматів шляхом хімічного впливу на нейрони в гіпоталамусі, які відповідають за процеси сну і терморегуляції — преоптичні нейрони.

Експеримент провели на трьох молодих самцях мавп-крабоєдів. Вчені вводили їм препарати, які впливали певні рецептори у мозку. Потім результати вивчили за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії, поведінкових змін, фізіологічних та біохімічних змін.

Результати показали, що синтетичний препарат під назвою N-оксид клозапіну (CNO) може спричинити гіпотермію як під наркозом, так і без дії анестезії. Але в анестезованих мавп гіпотермія, спричинена CNO, призводила до падіння внутрішньої температури тіла, запобігаючи зовнішньому нагріванню.

Крім того, вчені помітили поведінкові зміни у мавп і порівняли їх з такими у мишей з індукованою гіпотермією. Як правило, миші знижують активність, і їхня частота серцевих скорочень знижується у спробі зберегти тепло. Але у мавп, навпаки, частота серцевих скорочень збільшилася, крім того, вони почали тремтіти. Це вказує на те, що теплорегуляція у приматів набагато складніша, ніж у мишей. При зануренні людей у стан глибокого сну, якщо це взагалі можливо, це потрібно враховувати.

Люди, які побували в космосі, зізнаються, що під час подорожі почувалися пригніченими. Вчені пояснили чому це відбувається.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі