Вчені розповіли, коли людство зможе колонізувати інші планети

Поділитися
Вчені розповіли, коли людство зможе колонізувати інші планети Вчені вважають, що колонізувати Марс можна вже протягом десятиліть © NASA/JPL/University of Arizona
Слід розуміти різницю між прибуттям людей на планету та її колонізацією.

Засновник компанії SpaceX Ілон Маск хоче, щоб до 2050 року на Марсі з'явилося місто з населенням мільйон людей. Ця мета може здатися дуже амбітною з огляду на те, що люди ще не ступали на поверхню Червоної планети. Але чи це можливо? І скільки часу потрібно на те, щоб колонізувати інші планети Сонячної системи? Відповіді на ці запитання наводить видання Live Science.

Зазначається, що багато в чому це залежить від того, про яку планету йдеться. Якщо про Марс, то для нього часові терміни десятиліття не здаються не досяжними. Серкан Сайдам, заступник директора Австралійського центру досліджень космічної техніки та професор Університету Нового Південного Уельсу в Сіднеї, заявив, що колонізація Марса людьми можлива протягом найближчих десятиліть.

«Я вважаю, що до 2050 року ми матимемо людську колонію на Марсі», — заявив він.

За словами Сайдама, одним з перших кроків, які дозволять зробити людську місію на Марсі успішною, буде пошук води. Її можна витягти з льоду або гідратованих мінералів. Виявлення води дозволить вирощувати їжу на Червоній планеті, аналогічно до того, як було показано у фільмі «Марсіанін». Мінерали також можна використовувати як джерела енергії для ракетного палива.

Але наукового консенсусу щодо колонізації Марсу немає. Інші вчені висловлюють набагато обережніші припущення. Луї Фрідман, інженер-астронавт та співзасновник некомерційної організації The Planetary Society, у 2019 році припустив у розмові з Gizmodo, що колонізація Червоної планети в найближчому майбутньому малоймовірна. Рейчел Зайдлер, нейробіолог з Університету Флориди, який працював з астронавтами NASA, вважається, що людям подобаються оптимістичні сценарії щодо колонізації Марса, але це звучить "трохи як журавель у небі".

Разом з тим, людство, ймовірно, може досягти Червоної планети протягом найближчих десятиліть. Китай планує відправити людські місії на Марс у 2033 році, а NASA – до кінця 2030-х або на початку 2040-х.

Щойно люди опиняться на Червоній планеті, наступним кроком буде будівництво колонії.

Колонізація передбачає певну міру автономності, але не передбачає повної незалежності. Сайдам порівнює Марс з островом, на який потрібно з певною періодичністю щось ввозити.

Червона планета також повинна робити щось для того, щоб бути фінансово самостійною. Однією з можливостей може бути космічний туризм, але, на думку Сайдама, перспективніший видобуток корисних копалин.

Хоча Марс – найреалістичніший варіант колонізації, Червона планета не дуже підходить для життя людей. Атмосфера Марса більш ніж 95% складається з вуглекислого газу; тут дуже холодно, середня температура становить близько мінус – 60 градусів за Цельсієм; космічним кораблям потрібно близько 8,5 місяців, щоб дістатися Землі; і він бомбардується шкідливим випромінюванням.

Більш гостинними є екзопланети – світи поза нашою Сонячною системою. Але проблема в тому, що вони дуже далеко, поки ми не змогли навіть відправити апарат до екзопланети. А на те, щоб покинути нашу планетну систему, апаратам «Вояджер» знадобився 35 і 41 рік. А планети біля інших зірок знаходяться набагато далі.

Разом з тим, вчені сподіваються, що вже в недалекому майбутньому ми зможемо досягти їх завдяки створенню більш швидких космічних кораблів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі