Американські вчені вивчили скам'янілу мережу з коренів дерев віком 350 мільйонів років і з'ясували, якими були найдавніші ліси Землі. Як повідомляє Science alert, ці ліси відрізнялися від тих, які ми звикли бачити сьогодні.
Вчені виявили мережу стародавніх дерев недалеко від містечка Каїр в штаті Нью-Йорк.
Деякі з древніх дерев виглядали як стебла селери, які височіли на 10 метрів над поверхнею. Інші (з роду Archaeopteris) - нагадували сосни, але з волохатим, схожим на папороть, листям. Треті (з роду Eospermatopteris) - це пальми з корінням-цибулинами і гілками як у папороті.
На думку дослідників, ці стародавні дерева були дуже старими і великими. Вони не росли так густо, як дерева в сучасних лісах, але були розкидані по заплаві річки, яка змінювалася, залежно від пори року.
Частиною циклу були посушливі періоди, але в древньому лісі росли примітивні дерева, які, як вважалося, могли вижити тільки в посушливому кліматі. Ці рослини належали до роду Eospermatopteris, вони виглядали як високі папороті, які стоять на цибулинних пнях.
Оскільки у цих дерев коріння йшло не надто глибоко, вони, ймовірно, погано переносили посуху. Тому те, що вони росли в цьому регіоні збиває вчених з пантелику. Раніше дослідники знаходили свідчення існування Eospermatopteris тільки у вологих районах. Разом з тим, ці рослини процвітали в районі Каїра протягом 16 тисяч років, пристосувавшись до зміни умов існування.
На цій ділянці вчені також знайшли сліди глибоких кореневих систем, які належали рослинам роду Archaeopteris. Вони були більш розвиненими, ніж Eospermatopteris, їхнє листя було здатне до фотосинтезу. Їх коріння іноді досягало семи метрів в глибину і 11 - в ширину.
Разом з тим, дослідження вчених показують, що навіть примітивні Eospermatopteris змогли пристосуватися до посушливих умов. Дослідники вважають, що це свідчить про те, що навіть примітивні рослини могли процвітати в різних регіонах і умовах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше американські вчені виявили викопні останки подковообразного краба віком 310 мільйонів років, в яких збереглися сліди мозку. До цього дослідникам вже вдавалося знайти останки древніх членистоногих зі збереженою центральною нервовою системою.