Вчені розповіли, як восьминогу вдається керувати вісьмома кінцівками

Поділитися
Вчені розповіли, як восьминогу вдається керувати вісьмома кінцівками Щупальця восьминогів передають інформацію в мозок
Щупальця і мозок восьминогів виявилися більш тісно пов'язані, ніж вважалося досі.

Восьминоги вважаються одними з найзагадковіших істот на Землі. Вони мають три серця, вісім щупальців і гострий інтелект. Вони можуть відкривати банки і розгадувати головоломки. Але те, яким чином восьминогам вдається керувати вісьмома кінцівками, залишалося загадкою для вчених. Тепер же, схоже, її вдалося вирішити, повідомляє Phys.org.

«Щупальця восьминога унікальні. Їх вісім, на кожному більше 200 присосок, які можуть відчувати смак і запах навколишнього середовища. І все рухомо. Присоски можуть хапати, а щупальця - рухатися майже без зупинки. Це призводить до величезних обчислювальних проблем для мозку, їхня нервова система повинна бути організована дійсно незвичайним способом, щоб обробляти всю цю інформацію », - розповіла одна з дослідників Тамар Гутник.

Восьминоги володіють розгалуженою нервовою системою, яка налічує понад 500 мільйонів нейронів, майже стільки ж, скільки і у собак. Але, на відміну від собак та інших хребетних, у яких більшість нейронів знаходяться в головному мозку, понад дві третини нейронів восьминогів знаходяться в їхньому тілі і щупальцях.

Довгий час вчені думали, що у щупалець восьминогів є власні «мізки», які діють автономно від центрального. Але нове дослідження показує, що щупальця восьминогів і їхній мозок насправді пов'язані тісніше, ніж вважалося до цього.

Виявилося, що восьминіг, який просовує щупальце в Y-подібний лабіринт з двома відгалуженнями (лівим і правим), може зрозуміти, в якому відгалуженні знаходяться ласощі, навіть якщо не бачить ні щупальце, ані їжу. Процес навчання відбувається в головному мозку, але інформація, необхідна для цього, отримується виключно щупальцями.

Восьминоги не прощупували внутрішню поверхню лабіринту, а швидко простягали кінцівку в одне з відгалужень. Це означає, що щупальце дає головному мозку розуміння, де знаходиться кінцівка, і як вона рухається. Однак в іншому експерименті, де одна з труб була шорсткою, а інша гладкою (від внутрішньої текстури залежало, де лежить їжа), восьминоги вдавалися до повільного обмацуванню стінок лабіринту, після чого правильно вгадували місцезнаходження нагороди. Це говорить про те, що кінцівки передають і тактильну інформацію.

Крім того, вчені з'ясували, що після навчання восьминоги можуть використовувати для отримання ласощів щупальце, яке до цього не брало участі у видобутку їжі в лабіринті. Це означає, що інформація була передана в центральну нервову систему, звідки потім перерозподілена на інші щупальця. Разом з тим, де саме «зберігається» отримана інформація, вчені поки точно не знають.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені з'ясували, що семирукі восьминоги навчилися полювати, використовуючи при цьому жалкі органи мертвих медуз. За свідченням учених, перед тим, як медузи були розірвані на шматки і проковтнуті, були залишені лише ті частини, де містяться активні жалкі клітини.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі