Група вчених, серед яких були фахівці з Массачусетського, Кардіффського та Кембриджського університетів, які виявили на Венері сліди фосфіну, розповіли про те, як мікроорганізми можуть вижити в негостинних умовах планети. За їхніми словами, організми можуть «створювати» довкілля самі для себе, повідомляє Naked science.
Умови на Венері вкрай несприятливі, атмосфера планети насичена вуглекислим газом, тиск на поверхні аналогічний до такого на Землі на глибині 900 метрів під водою, а середня температура досягає 426 градусів Цельсія. Венеру огортають хмари, що складаються з сірчаної кислоти.
Разом з тим, деякі вчені вважають, що життя на Венері все ж таки можливе. Мікроорганізми можуть виживати в умовах хмар планети. Інші ж дослідники заявляють, що ніякого фосфіну на планеті немає, а висновки, озвучені у 2020 році, неправильні.
У ході нового дослідження вчені вирішили поглянути на проблему під іншим кутом і визначили хімічний шлях, за допомогою якого життя могло б нейтралізувати кисле середовище Венери, створивши самопідтримуючу кишеню в її хмарах.
Окрім фосфіну, у хмарах планети знайшли також аміак та інші сполуки, які не мали з'явитися на Венері природним чином. Їхня присутність могла б пояснити існування життя, тому вчені розглядають її як один із можливих варіантів.
Ще один можливий варіант їхньої появи – їх може утворювати пил, який приносить із поверхні Венери у хмари, де його частинки вступають у хімічні реакції із сірчаною кислотою. Це може пояснити виникнення хімічних сполук, але не всіх. Крім того, у цьому випадку пилу, що піднімається з поверхні планети, має бути дуже багато.
Вчені змоделювали кілька хімічних процесів, які б могли дати відповідь це питання. Виявилося, що якщо в атмосфері Венери все ж таки присутні мікроорганізми, які виробляють аміак, то пов'язані з цим реакції природно давали б і кисень. Крім того, аміак нейтралізував би сірчану кислоту, роблячи хмари більш придатними для життя.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені ідентифікували на поверхні Венери 37 вулканічних структур, які нещодавно були активними та, ймовірно, залишаються активними досі. Це означає, що планета все ще є геологічно активною, а не сплячою, як вважалося до цього.