Вчені розповіли, чому глибоководні корали світяться у темряві

Поділитися
Вчені розповіли, чому глибоководні корали світяться у темряві Вчені вважають, що корали, що світяться, приваблюють так здобич © Tel Aviv University
Так корали заманюють здобич.

Вчені з Університету Тель-Авіва, ймовірно, змогли розкрити таємницю того, чому деякі глибоководні корали світяться у темряві. За їхніми словами, рифові корали з зеленими і жовтими щупальцями, що світяться, флуоресціюють для того, щоб заманювати жертву, повідомляє Science Alert.

Більшість коралів, які утворюють рифи, знаходяться на мілководді, тому водорості, що мешкають у них, можуть уловлювати сонячне світло, що просочується з поверхні океану. Але існують інші види коралів, які ростуть на глибині до 6000 метрів у темному і холодному морі.

Дослідники припускали, що корали, які мешкають у таких умовах, можуть використовувати світло, щоб приваблювати здобич. Але їм були потрібні докази цього припущення, яке вони назвали «гіпотезою світлової пастки».

За словами вчених, здатність флуоресціювати та приваблювати здобич може стати важливою адаптацією для коралів, що мешкають на морському дні, особливо тим, де коралам потрібні інші джерела енергії на додаток до фотосинтезу або замість нього.

Але існують інші пояснення того, чому корали можуть світитися в темряві. Наприклад, гіпотеза «сонцезахисного крему» передбачає, що флуоресценція може захистити знебарвлені корали від подальшого теплового стресу та пошкодження світлом. Посилення фотосинтезу може бути ще одним можливим поясненням.

Але мезофотні корали, які ростуть при слабкому світлі з блакитним зміщенням, трохи відрізняються — поки що немає жодних доказів того, що їхня флуоресценція забезпечує будь-який захист чи енергетичний імпульс.

У ході лабораторних експериментів вчені хотіли з'ясувати, до якої мішені попливуть маленькі креветки Artemia salina: зеленої або помаранчевої прозорої або флуоресцентної, такої, що відображає, або матової, розташованої в іншому кінці акваріума. Виявилося, що креветок справді приваблює сигнал, що флуорескує, вони пливли до нього.

Аналогічні результати були отримані в результаті експериментів, проведених в Ейлатській затоці, розташованій на північному краю Червоного моря. Крім того, вчені порівняли рівень хижацтва Euphyllia paradivisa різного кольору, зібрані в Ейлатській затоці на глибині 45 метрів і доставлені назад до лабораторії.

Виявилося, що флуоресцентні зелені корали частіше полюють на хижаків, ніж їх жовто-флуоресціюючі побратими, поглинаючи більше креветок A. salina за 30 хвилин. А коли експеримент повторили під червоним, а не синім світлом, що не збуджує флуоресценцію коралів, різниці в креветках, що споживаються, не було.

Водночас, вчені зазначають, що у своєму дослідженні розглядали лише один вид коралів. Потрібні будуть додаткові дослідження, щоб зрозуміти, яким чином планктон та інші ракоподібні, якими харчуються корали, сприймають колір.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі