Вчені розкрили жахливу таємницю «мумії, що кричить» з Єгипту

Поділитися
Вчені розкрили жахливу таємницю «мумії, що кричить» з Єгипту Вчені проаналізували останки мумія, що кричить © Sahar Saleem
Вважалося, що обличчя мумії спотворилося через невдалу муміфікацію.

Вчені розкрили таємницю знаменитої мумії, що «кричить», зі Стародавнього Єгипту. Її обличчя завмерло в страшній гримасі, яка може вказувати на болісну смерть.

Ким жінка була за життя, як і її ім'я, невідомо. Хоча гримаса на її обличчі досить моторошна, раніше вчені пов'язували її появу з доволі невинним процесом невдалої муміфікації. Але нове дослідження показує, що все могло бути не так просто, повідомляє Science Alert.

Радіолог Сахар Салім з Каїрського університету та антрополог Самія Ель-Мергані з Міністерства туризму та старожитностей Єгипту провели нове дослідження муміфікованого тіла. Вони дійшли висновку, що поховання жінки було настільки розкішним, що навряд чи муміфікацію проводили невмілі люди.

«Вона була забальзамована дорогим імпортним матеріалом для бальзамування. Це, а також зовнішній вигляд мумії, що добре зберігся, суперечать традиційній думці про те, що невитяг внутрішніх органів свідчить про погану муміфікацію», - пояснює Салім.

Жінку, що кричить, поховали понад три тисячі років тому в гробниці Семнута, королівського архітектора XVIII династії цариці Хатшепсут. Семнута поховали з почестями, його гробниця включала окремі камери для матері та інших невідомих родичів. Поховання виявили 1935 року.

Жінка належала до цих «невідомих». Але, незважаючи на те, що ім'я жінки невідоме, її похорон також відбувався з почестями. Вона була похована в дерев'яній труні з двома кільцями зі срібла та золота з різьбленими яшмовими скарабеями, а на її голові розташовувалась плетена перука.

Салім та Ель-Мергані хотіли дізнатися більше про цю жінку та її смерть, тому вони провели найбільш повний аналіз її останків на сьогоднішній день. Вони провели аналіз тіла жінки за допомогою КТ та візуалізували його, щоб вивчити у найдрібніших деталях.

Крім того, вони використовували високоточні методи аналізу, такі як скануюча електронна мікроскопія, інфрачервона спектроскопія з перетворенням Фур'є та рентгеноструктурний аналіз, щоб визначити мазі та сполуки, використані при її бальзамуванні.

Аналіз показав, що жінка була невисокою, її зріст становив лише 1,54 метра. Вона померла у віці 48 років і страждала на артрит. У неї також було кілька зубів, ймовірно, це сталося за життя, оскільки її щелепна кістка показала ознаки загоєння після видалення зуба.

Причину смерті жінки визначити не вдалось. Але її тіло зробило вченим сюрприз: її мозок, діафрагма, серце, легені, печінка, селезінка, нирки та кишечник були все ще цілі. Цей випадок не можна назвати унікальним, але таке – рідкість. Більшість епох, включаючи ту, коли жила жінка, видалення всіх органів при муміфікації було звичайною практикою.

Але у поховання Жінки, що кричить були й інші відмінності від норми. Наприклад, її руки лежали на тазі. А в інших покійних ліва рука поміщалася на груди, а права – вздовж тіла.

Відрізняються і бальзамують речовини. Тіло жінки обробляли ялівцем та ладаном, які імпортували з Африки та Аравії.

Перука жінки була сплетена з волокон фінікової пальми, під нею знаходилося її натуральне волосся, яке було пофарбоване ялівцем і хною. А сама перука була оброблена кварцем, магнетитом та кристалами альбіту. Це надавало жорсткості сплетеним волокнам і забарвлювало їх у чорний колір, щоб вони нагадували справжнє волосся.

У сукупності всі ці фактори говорять про те, що на поховання жінки було витрачено значні зусилля. А отже, припущення про те, що її рот відкрився через те, що його не змогли належним чином закріпити, не витримує критики.

То що могло статися? У поодиноких випадках м'язи вмираючої людини можуть застигнути і зафіксуватися на місці і залишатися у такому стані до періоду трупного задублення. Цей процес називається трупним спазмом, він сильніший за трупне задублення і його нелегко повернути назад. Зазвичай він спостерігається у випадках, коли людина померла у стані крайнього дискомфорту.

Разом з тим багато вчених заперечують сам факт існування такого стану. Але цей спірний стан міг би пояснити гримасу жінки, що кричала.

Раніше в мережі почала поширюватись нова теорія змови, пов'язана з єгипетськими пірамідами. Її автори стверджують, що ці споруди пережили великий потоп. Вчені розповіли, чи це правда.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі