Вчені відзначають, що "вогняна куля", яка пролетіла в небі над Японією, була набагато яксравішою і повільнішою, ніж інші подібні об'єкти. Орбіта "вогняної кулі" збігається з орбітою навколоземного астероїда 2003 YT1, який може виявитися його батьківським тілом.
Астероїд відкрили у 2003 році. За словами дослідників, у минулому він був активним, тобто, викидав в навколишній простір частинки пилу, одна з яких, ймовірно, і згоріла в атмосфері Землі в 2017. Незважаючи на те, що на даний момент небесне тіло не показує ознак активності, вчені з'ясували, що орбіта і склад "вогняної кулі" свідчать про те, що її породив саме 2003 YT1.
Дослідники відзначають, що існує вірогідність того, що астероїд розпадеться на частини і його уламки впадуть на Землю в найближчі 10 мільйонів років, що становить небезпеку для життя на нашій планеті. Уламок, який увійшов в атмосферу в 2017 році, не представляв ніякої небезпеки, оскільки його діаметр становив усього кілька сантиметрів. Небесні тіла подібного розміру згорають в атмосфері перш, ніж можуть досягти поверхні Землі і завдати будь-якої шкоди.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені з Університету Гаррісберга в США виявили всередині скам'янілих молюсків, вік яких складає від 5 до 12 мільйонів років, десятки скляних кульок діаметром у кілька міліметрів. За словами дослідників, це може бути свідченням зіткнення астероїда з Землею в далекому минулому.