Іспанські вчені заявили про те, що загадкові золоті прикраси зі скарбу, який був виявлений недалеко від Севільї, були виготовлені місцевими жителями, а не фінікійцями, як передбачалося раніше, повідомляє N+1.
Скарб на пагорбі Ель Карамболо був виявлений у 1958 році, він складається з 21 золотої прикраси тонкої роботи, загальна вага яких становить близько трьох кілограм. Їх закопали в керамічному горщику, можливо в межах якогось святилища. Вчені датували скарб з Карамболо періодом 2770-2500 років тому. З моменту знахідки між дослідниками не вщухають суперечки з приводу того, звідки взялися скарби. За однією версією, вони місцевого походження, за іншою - їх привезли фінікійці, які незадовго до цього з'явилися на півострові.
Тепер же вчені з університету Уельви вивчили прикраси за допомогою мас-спектрометра. Також вчені проаналізували співвідношення ізотопів свинцю в сплаві. Різна кількість домішок у сплавах дає змогу приблизно визначити місце походження руди.
І мас-спектрометрія, і ізотопний аналіз показали схожі результати - прикраси з Карамболо були зроблені з місцевого золота, видобутого неподалік. Дослідники припускають, що, можливо, скарби з Карамболо були переплавлені з більш давніх артефактів, які ховали разом з покійними в Валенсиніде-ла-Консепсьон.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили найдавнішу казку. На думку дослідників, найстаріша казка у світі бере свій початок ще в Бронзовій добі, і зараз їй близько шести тисяч років.