"Все виявилося набагато проблематичніше, ніж ми собі уявляли! Але це допомогло нам знайти докази того, що стародавній світ був більш взаємопов'язаним між різними регіонами, ніж вважалося раніше", - коментує доктор Ходос, викладач середземноморської археології в школі мистецтв Брістоля.
За допомогою сучасної електронної мікроскопії вчені змогли визначити хімічний склад яєць, щоб точно дізнатися про їхнє походження і вивчити найменші деталі їхнього виготовлення.
Середземноморські страуси були корінними жителями Східного Середземномор'я та Північної Африки. Використовуючи різні ізотопні показники, вчені змогли розрізнити яйця, відкладені в різних кліматичних зонах (більш прохолодних, вологих і гарячих, більш сухих). Вчених здивувало те, що яйця обох зон були знайдені і в інших регіонах. На думку дослідників, це свідчить про масштабні торгові шляхи давнини.
Вчені вважають, що яйця були взяті з гнізд диких птахів. Швидше за все, полювання на них вимагало підготовки і вправності. Виявилося також, що яйця вимагали певного дбайливого зберігання. Візерунки та гравірування наносилися після того, як яйце висохне зсередини, що займало багато часу. У цих заходів були економічні наслідки, оскільки тривале зберігання вимагало довгострокових інвестицій, що, в поєднанні з ризиком при полюванні, підвищувало вартість яйця.
"Ми оцінюємо не тільки те, як проводилися стародавні предмети розкоші, але і те, як вони використовувалися різними народами. Ці питання неймовірно важливі сьогодні для нашого суспільства, в якому один і той самий об'єкт може мати різні соціальні або символічні значення. Такі знання допомагають виховувати терпимість і взаємоповага у багатокультурному середовищі", - заявили дослідники.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені з Національного інституту полярних досліджень Японії змогли розкрити таємницю незвичайного явища, яке помітили в небі над країною 1400 років тому. Червоне віяло, яке розкинулося в небі 30 грудня 620 року, залишалося загадкою для астрономів весь цей час.