Вчені реконструювали образ жінки, яка була представницею стародавнього народу

Поділитися
Вчені реконструювали образ жінки, яка була представницею стародавнього народу Жінка жила близько 2000 років тому © Royal Commission for AlUla
Вона жила на території сучасної Саудівської Аравії 2000 років тому.

Вчені з Саудівської Аравії представили реконструкцію обличчя жінки, яка була представницею народу набатеїв. Її останки, а також останки ще 80 людей, були поховані в гробниці віком 2000 років, яка знаходиться в Хегре, об'єкті Світової спадщини ЮНЕСКО, повідомляє Live Science.

Скелет жінки було знайдено у 2015 році, її назвали Хінат, ґрунтуючись на написі про покійну, який було нанесено на гробницю. Подальший аналіз скелета показав, що жінка дожила до 40-50 років, її зріст становив 1,6 метра, а її поховання вказало на її середній соціальний статус.

Для того, щоб реконструювати обличчя, вчені об'єднали свої знання в галузі криміналістики та палеопатології (вивчення хвороб у давніх людей). Вони також використовували комп'ютерну томографію та 3D-принтер для створення силіконового зображення. В результаті вони створили фігуру жінки з темною шкірою і чорним волоссям, частково вкритим хусткою.

Набатеї жили вздовж Торгового шляху пахощів, що з'єднував Південну Аравію з Середземним морем. Водночас про них відомо не так багато.

«Набатеї — це своєрідна загадка: ми знаємо багато, але водночас дуже мало, бо вони не залишили жодних літературних текстів чи записів. Розкопки цієї гробниці були чудовою можливістю дізнатися більше про їхні уявлення про потойбічне життя», - заявила археолог Лайла Неме.

Через відсутність письмових чи генетичних записів дослідники дозволили собі деяку вільність у відтворенні образу Хінат. Вони використовували археологічні дані, щоб краще зрозуміти, як могли одягатися жінки тієї цивілізації. Але джерелом натхнення для її одягу виступили шматочки тканини, знайдені в гробниці.

Раніше вченим вдалося відтворити образ жінки, яка жила 31 тисячу років тому на території сучасної Європи. Спочатку дослідники ідентифікували останки жінки як чоловічі, але під час нового дослідження вчені виявили помилку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі