Вчені придумали, як перетворити будь-який смартфон на підслуховуючий пристрій

Поділитися
Вчені придумали, як перетворити будь-який смартфон на підслуховуючий пристрій Знайдено спосіб перетворити будь-який Android-смартфон на підслуховуючий пристрій
Вчені розробили Android-програму, що підключається до гіроскопа смартфона і записує звукові коливання. Окремий додаток розпізнає їх і перетворює на мову.

Вчені придумали спосіб перетворення на підслуховуючий пристрій будь-якого смартфона. Зняття звукових коливань вони запропонували здійснювати не за допомогою мікрофона, а за допомогою деталі смартфона, думка про яку виникає в останню чергу, - гіроскопа.

Гіроскоп - це датчик, що дозволяє відзначати положення смартфона у просторі. У сучасних смартфонах використовують гіроскопи MEMS - електронну версію вібраційного гіроскопа. Коло їхніх завдань широке: це управління в іграх шляхом відхилення пристрою, робота оптичної системи стабілізації у камерах, і поворот зображення на екрані при зміні положення самого пристрою.

Аналіз показав, що чутливість гіроскопів, що встановлюють у смартфони, достатня для того, щоб використовувати їх для фіксування звукових коливань. Причому доступ додатків до цього датчика нічим не обмежено - у користувача навіть не треба питати на це дозволу.

Для Android вчені створили програму, що підключається до гіроскопа смартфона і записує звукові коливання. І доповнює програмне забезпечення для ПК - в нього записані коливання вивантажуються для розпізнавання людської мови у цих коливаннях.

Рішення здатне вірно розпізнати до 65% цифр, вимовлених однією і тією ж людиною в одному приміщенні з точністю до 84% визначити її стать, а також розпізнати інтонацію п'яти окремих співрозмовників у приміщенні. Один з учасників дослідницької групи Ден Боні (Dan Boneh) стверджує, що точність розпізнавання можна підвищити, якщо продовжити роботу над програмним забезпеченням.

Цих результатів дослідникам вдалося домогтися на смартфонах під управлінням Android. Справа в тому, що ця операційна система зчитує з гіроскопа сигнал з частотою до 200 Гц, що становить більше половини частотного інтервалу людського голосу (80-250 Гц). З iPhone ситуація інша - операційна система Apple iOS використовує частоту тільки до 100 Гц, що суттєво знижує якість розпізнавання.

Мову дослідники поки не навчилися розпізнавати. "Ми зможемо виокремити кілька слів із фрази. Для прослуховування цього явно не достатньо. Але нашою метою і не було створення підслуховуючого пристрою - ми лише хотіли показати, що теоретично це можливо робити у такий незвичайний спосіб", - розповів Боні. Команда збирається виступити з доповіддю наступного тижня на конференції Usenix, у комітет якої входять працівники Google.

Між тим, це не перший випадок, коли небезпечними визнають, здавалося б, зовсім нешкідливі датчики у смартфонах. У 2011 р. дослідники з Технологічного інституту Джорджії показали, що акселерометр мобільного пристрою можна використовувати для ідентифікації клавіш на розташованій поруч комп'ютерній клавіатурі. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі