До цього вважалося, що до паузи у зростанні глобальної температури могла призвести потужна фаза Ель-Ніньо- коливання температури поверхневого шару води в екваторіальній частині Тихого океану, здатні впливати на клімат у різних регіонах планети. Тепер же дослідники запропонували ще одне можливе пояснення.
Для нових розрахунків дослідники використали дані проекту International Arctic Buoy Program, зібрані у водах Арктики за допомогою метеорологічних буїв - дрейфуючих "поплавків" з різними датчиками. Цю інформацію зіставили з оновленими даними про глобальні приповерхневі температури води, наданими Національним управлінням океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA).
"Ми перерахували середні глобальні температури з 1998 по 2012 рік і з'ясували, що темп глобального потепління продовжував зростати, підвищивши температуру на 0,112°C за десятиліття, замість того щоб знизити її на 0,05°C за десять років, як вважалося раніше. Ми оцінюємо "новий" темп потепління Арктики у 0,659°C за десять років у період з 1998 по 2014 рік", - заявив один з авторів роботи Сяндун Жан. Вчені підкреслюють, що важливість температур Арктики для вивчення темпу потепління нерідко недооцінюють.
Раніше вчені встановили, що в найближчі п'ять років температура на Землі буде зростати. При цьому, на думку вчених, 2016 рік може стати найспекотнішим роком за всю історію метеоспостережень. У 2017 році температурний рекорд побитий не буде через впливу Ла-Нінья – зворотного Ель-Ніньо процесу, що призведе до охолодження деяких куточків планети.