Медики з США висунули нове трактування передсмертному досвіду людей, які переживають зупинку серця: спілкування з померлими родичами, яскравого світла в кінці тунелю і тому подібне.
Вчені з'ясували, що припинення припливу кисню та глюкози до головного мозку значно стимулює активну діяльність мозку, яка характерна для свідомості у звичайних умовах.
Дослідники з Університету штату Мічиган піддали процесу асфіксії (удушення) дев'ять щурів. Стан організму гризунів вимірювалося за допомогою приладу, який поєднував в собі функції електрокардіографа і електроенцефалографа.
Активність мозку щурів різко зросла протягом 30 секунд після зупинки серця. У корі головного мозку почали виділятися десятки нейротрансмітерів і частішати мозкові хвилі високої частоти (гамма-осциляції). На думку вчених, у результаті цього між мозком і серцем встановилися нові зв'язки, і сигнали мозку синхронізувалися з пульсацією серця.
Також лікарі прийшли до висновку, що якщо за допомогою препаратів блокувати зв'язок між цими двома органами, то у людей підвищаться шанси на виживання під час зупинки серця.
Про успіхи українських лікарів в області діагностування серцево-судинних захворювань читайте у статті Лідії Суржик "Серце - справжнє обличчя людини" на сторінках тижневика "Дзеркало тижня. Україна".