Вчені запропонували пояснення "метанових витоків" на Марсі. На думку дослідників, газ, який на Землі має виключно біогенне походження, на Червоній планеті вивільняється з силікатів, в яких накопичився в далекому минулому. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Icarus.
Метан вперше був виявлений на Марсі в 2003 році. Потім за допомогою космічних апаратів було підтверджено, що газ присутній на Червоній планеті постійно. Зазвичай кількість метану досить невелика, але час від часу вона може збільшуватися в рази.
Автори нового дослідження припустили, що метан на Марсі накопичився в далекому минулому планети, а тепер вона лише витрачає старі запаси. На думку дослідників, газ був "замкнений" в незліченних порах місцевих цеолітів – легких силікатних мінералів, схожих на губку.
Варто відзначити, що на даний момент пористі мінерали на Марсі виявлені не були.
У вересні 2015 року фахівці NASA провели прес-конференцію, під час якої розповіли про те, що знайшли свідчення існування рідкої води на поверхні Марса. Пізніше агентством було представлене анімаційне відео, яке моделює рух потоків води на Червоній планеті.