Група французьких учених змогла пояснити механізм утворення родовищ золота з високим вмістом цього металу. На думку вчених, основну роль у цьому процесі відіграє сірка, яка допомагає ефективно екстрагувати золото з інших порід.
Вчені використовували поєднання теоретичних та експериментальних методів для опису хімічних перетворень, що відбуваються в природі. Водний розчин золота, сірки і тіосульфату з малими домішками інших сполук поміщали у спеціальний пристрій - гідротермальний автоклав. У ньому дослідники створили високі тиск і температуру, близькі до природних умов. Крім того, будова автоклава дозволяла вимірювати концентрації комплексів, що утворюються .
Вчені довели, що розчинність комплексів золота з іонами трьохатомної сірки в кілька разів вища, ніж для інших комплексоутворювачів. Це дозволяє ефективніше отримувати дорогоцінний метал з вулканічних порід і накопичувати його в гідротермальних кишенях. Інша важлива властивість трьохатомної сірки – її розчинність сильно залежить від умов. Таким чином, коли різко змінюється температура, тиск, рН або концентрація сірки, відбувається швидке осадження чистого золота.
Раніше повідомлялося про те, що вчені змогли визначити швидкість росту земного ядра: за рік його радіус збільшується приблизно на 1 мм.