Наголошується, що дослідникам вдалося пояснити формування пікового кільця, яке розташовується в центрі кратера і піднімається на кілька сотень метрів. При цьому, діаметр самого ударного кратера складає 200 кілометрів.
У ході дослідження вчені провели комп'ютерне моделювання, яке повинно було показати поведінку гірських порід після удару астероїда. В результаті було встановлено, що гігантський кратер сформувався протягом декількох хвилин. Тверда порода протягом короткого часу поводила себе як рідина, а потім знову затверділа. Дослідники зуміли підтвердити гіпотезу акустичної флюїдизації, коли вібрації від звукової хвилі при ударі перетворюють масу уламків на в'язку масу.
Оскільки в момент утворення кратера порода поводить себе як в'язка рідина, вона заповнює кратер, і на місці останнього утворюється гігантська "гора" заввишки 20 кілометрів. Потім "гора" розтікається, а порода починає застигати. Кратер ущільнюється і розширюється, а також виникає аналог брижів - пікове кільце.
Раніше повідомлялося про те, що вчені представили нову версію загибелі динозаврів. На думку вчених, падіння астероїда на мексиканському півострові Юкатан спричинило масштабні виверження вулканів на території сучасної Індії. Значна кількість вуглекислоти і сірководню в результаті даних вивержень потрапили в атмосферу і світовий океан, що призвело до справді глобальної катастрофи.