Американські астрономи заявили про те, що характерний колір Великої червоної плями на Юпітері пов'язаний з гідросульфідом амонію в атмосфері планети. Свої висновки дослідники опублікували в журналі ScienceDirect.
Велика червона пляма є найпомітнішою областю Юпітера. Вона представляє собою гігантський ураган – антициклон, розмір якого перевищує розміри Землі. З роками ураган слабшає. За кілька століть його площа скоротилася майже вдвічі, хоча він все ще залишається наймасштабнішим ураганом у Всесвіті.
Колір плями є загадкою для вчених. У новій роботі дослідники пов'язують його з гідросульфідом амонію в атмосфері планети. На поверхні Юпітера він має форму безбарвної твердої речовини і, як вважається, може служити центром нуклеації більш великих часток юпітеріанського "снігу", що формується у верхніх шарах атмосфери.
Дослідники вивчили поведінку подібних часток в лабораторії і встановили, що під час бомбардування високоенергетичними частками космічних променів молекула гідросульфіда амонію розпадається на різні компоненти, в тому числі на негативно заряджені іони сірки. Швидше за все, до тих же результатів веде і опромінення речовини ультрафіолетом.
Спектральний аналіз отриманої суміші показав, що вона поглинає в синій, фіолетовій і ближньій частині УФ-спектру, а велика частина червоного кольору відображається. Відтінки червоного можуть формувати інші речовини, які зустрічаються на поверхні Юпітера, наприклад, метан.
Раніше NASA опублікувало відео Юпітера в дозволі 4K. NASA зробило відеозапис Юпітера з фотографій, які були зроблені телескопом "Хаббл" в різні роки. Зіставлення фотографій дозволило створити нову карту Юпітера і простежити за змінами на планеті.