Така планета здатна затінювати зірку сама, своїми кільцями, під різним кутом, дозволяючи світитися то сильніше, то слабше, зы складною послідовністю. Для перевірки своєї гіпотези дослідники змоделювали криву блиску для планети-газового гіганта з кільцями, і зірки, на відстані приблизно в 10 разів менше, ніж орбіта Землі.
Такі розрахунки проводилися і раніше, однак вони давали суперечливий результат, показуючи, що для створення потрібного "ефекту непередбачуваності" планета з кільцями повинна бути не менш ніж у п'ять разів важчою за Юпітер – майже коричневим карликом. Автори нової роботи відзначили, що гравітація зірки в таких умовах повинна впливати на кільця, змушуючи їх вібрувати і привносячи ще більше непередбачуваності. За словами дослідників, в такому випадку планета повинна мати масу, порівнянну з масою Нептуна, – і це вже цілком реалістично.
У жовтні 2015 року астрономи з Єльського університету заявили про те, що світність зірки два рази знижувалася на чверть за останні сім років. На думку дослідників, це могло вказувати на існування навколо зірки сфери Дайсона, створеної цивілізацією інопланетян. До цього астрономи припускали, що навколо зірки може кружляти цілий рій комет, але подальші спостереження показали, що за останні 100 років її яскравість впала на 0,16 зоряних величини, що поставило під сумнів цю теорію.
Пізніше вчені вивчили зміну яскравості зірки з грудня 2009 року, коли був запущений телескоп "Кеплер", по травень 2013 року. Розрахунки дослідників показали, що яскравість "зірки інопланетян" падала зі швидкістю 0,3% на рік, і за перші тисячу днів роботи "Кеплера" вона впала на 0,9%. Потім вона падала ще швидше, і буквально через півроку після цього вона впала на 2%. Потім швидкість її зниження знизилася, і на поточний момент вона впала на 3%.
Вчені також заміряли коливання яскравості інших зірок, що підтвердило припущення про те, що KIC 8462852 є унікальним світилом, чию поведінку не можна пояснити за допомогою існуючих моделей.