Онлайн-дослідження, проведене вченими, охопило понад 17 тисяч здорових людей у віці від 50 років. Крім питань про частоту розв'язування кросвордів судоку і інших подібних головоломок вчені використовували тестову онлайн-систему CogTrack для оцінки ключових показників когнітивної діяльності – уваги, пам'яті, мислення.
Добровольців автори знайшли серед учасників довготривалого онлайн-дослідження PROTECT, в рамках якого вчені стежать за життям і станом більш ніж 22 тисяч жителів Великобританії віком від 50 до 96 років. За підтримки Асоціації Альцгеймера проект триває вже більше 10 років, і учасники його щорічно проходять тестування, що дозволяє вченим оцінити динаміку їхнього стану, в тому числі і розвиток деменції. За словами вчених, частота рішення словесних головоломок і швидкість виконання дев'яти ключових когнітивних тестів демонструють чітку позитивну кореляцію. У тих добровольців, хто віддає перевагу таким видам відпочинку, показники в цілому краще, і чим більше вони захоплюються кросвордами, тим помітніше.
Раніше вчені заявили про те, що вживання в їжу волоських горіхів впливає на мікрофлору кишечника таким чином, що знижує ймовірність захворювання на колоректальний рак.