Крім того, подальші спостереження за мишами показали, що безсоння прискорює поширення білка, що прискорює процес пошкодження мозку. На думку дослідників, нормалізація сну дозволяє зберегти здоров'я мозку.
Дослідники підкреслюються, що тау-білок може бути виявлений у мозку здорових людей, але за певних обставин він може накопичуватися, пошкоджувати довколишні тканини і призводить до порушення когнітивних здібностей. Нові дані показують, що порушення сну призводять до накопичення тау-білка в мозку літніх людей. Разом з тим, дослідники не могли зрозуміти, чи є саме безсоння причиною накопичення білка, або ж обидва ці явища є наслідком якихось інших процесів.
Виявилося, що кількість тау-білка збільшується в спинномозковій рідині (лікворі) гризунів в нічний час, коли тварини сплять. Порушення денного відпочинку також провокувало дворазове підвищення вмісту білка в світлий час доби. Аналіз ліквору, взятого у восьми людей після нормального сну і безсонної ночі, показав, що вміст тау-білка в останньому випадку збільшувався на 50%.
На думку дослідників, тау-білок накопичується в мозку під час неспання, а сон дозволяє очистити мозок від його надлишків. Порушення сну призводять до накопичення білка і збільшують ризик утворення бляшок потенційно небезпечного з'єднання.
Раніше вченим вдалося виявити випадки зараження хворобою Альгеймера. Хвороба була занесена в організм разом з гормонами росту людини. Таким чином розслідування встановило, що медичні процедури можуть бути джерелом зараження смертельною хворобою, яка до цього вважалася незаразною.