Вчені помітили у дельфінів здатність контролювати серцебиття

Поділитися
Вчені помітили у дельфінів здатність контролювати серцебиття Дельфіни можуть уповільнювати серцебиття перед зануренням
Перед зануренням тварини уповільнюють биття серця.

Вчені з іспанського Фонду океанографії заявили про те, що дельфіни здатні контролювати своє серцебиття. Перед нирком вони можуть його уповільнити, причому роблять вони це «усвідомлено», в залежності від того, наскільки довгим планується занурення, повідомляє Naked science.

У ході дослідження вчені проводили експерименти з трьома пляшконоси дельфінам-афалінами, що містяться в неволі. Їх заздалегідь навчили затримувати дихання: за командою людини вони переставали дихати на короткий, довгий або ж довільний час. Дослідники стежили за їхнім диханням і серцебиттям.

Безпосередньо перед тим, як дельфіни зупиняли подих або разом з зупинкою їхнє серцебиття сповільнювалося. Уповільнення відбувалося швидше і сильніше, коли тварини готувалися до довгої затримки повітря.

«Дельфіни можуть варіювати частоту серцевих скорочень так само, як ми з вами можемо контролювати своє дихання. Це і дозволяє довше зберігати кисень, і знижує багато ризиків, пов'язаних із зануренням, такі як розвиток декомпресії», - заявив керівник групи дослідників Андреас Фальман.

За словами вченого, в останні роки декомпресія і схожі проблеми виявляють у дельфінів, що живуть на волі, з загрозливою частотою. Їх пов'язують з господарською діяльністю людини, яка заповнює Світовий океан «акустичним сміттям». Можливо, цей вічний і гучний (для них) шум порушує саме здатність дельфінів «планувати» свої занурення і заздалегідь сповільнювати серцевий ритм.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше фахівці зі спецефектів з компанії Edge Innovations створили робота-дельфіна, який відрізняється від справжньої тварини. Такі роботи зможуть замінити справжніх дельфінів в тематичних парках розваг, а створена модель вже проходить тестування в одному з китайських акваріумів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі