Вчені помітили «ефект свідка» у щурів

Поділитися
Вчені помітили «ефект свідка» у щурів У щурів може спостерігатися "ефект свідка" © Naked Science
У певних ситуаціях гризуни не будуть допомагати родичеві, який потрапив в біду.

Вчені із Чиказького університету помітили у щурів аналог «ефекту свідка», який спостерігається у людей. Як повідомляє Naked science, гризуни з меншою часткою ймовірності будуть допомагати родичеві, який потрапив в біду, якщо інші щури при цьому не діють.

Поняття «ефекту свідка» було введено Джоном Дарлі та Бібом Латане в 1968 році. Його також називають «ефектом Дженовезе» - в пам'ять про вбивство мешканки Нью-Йорка Кітті Дженовезе. Свідками різних епізодів злочину було близько десяти осіб, але жоден з них не зробив нічого, щоб допомогти жертві.

Вчені провели кілька експериментів, в яких моделювали надзвичайну ситуацію. Виявилося, що 70% учасників експерименту були готові допомогти постраждалій, якщо поруч нікого не було. Але якщо ж поруч були інші люди, це число знижувалося до 40%.

У 2011 році вчені помітили, що щури проявляють певну ступінь емпатії. Вони допомагають своїм родичам, які потрапили в пастки, і діляться з ними ласощами. Якщо кілька щурів бачать, що інший гризун потрапив в пастку, вони допомагають йому спільно. Але в деяких випадках у них теж спостерігається «ефект свідка».

Вчені провели серію експериментів, в яких частині щурів ввели мідазолам - анксиолитітичний препарат, який серед іншого знижував здатність щурів до емпатії. Такі гризуни не відчували тривоги родича, спійманого в пастку, і не були схильні надавати йому допомогу.

Виявилося, що тварини, які кілька разів поспіль опинялися поряд з спійманим у пастку щуром і в присутності одного або кількох «байдужих» щурів, в кожній новій подібній ситуації з меншою ймовірністю кидалися на допомогу тварині. У контрольній групі, де нікому з гризунів мідазолам не вводили, подібного ефекту не спостерігалося.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше бразильські вчені виявили перше земноводне, яке може вражати жертву отруйним укусом. За словами дослідників, безногі земноводні виявилися схожі не змій не тільки зовнішнім виглядом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі