Вчені з допомогою телескопа Спітцер змогли визначити тривалість доби на гарячому юпітері HD 80606b, який знаходиться на відстані 190 світлових років від Землі і рухається по незвичайній орбіті, яка більше підходить для комети, ніж для планети. Інформація про це, а також візуалізація руху екзопланети були опубліковані на офіційному сайті NASA.
Кожні 111 днів екзопланета наближається на надзвичайно близьку відстань до своєї зірки, а потім віддаляється на дуже велику. У результаті виходить, що під час наближення до зірки одна сторона гарячого юпітера в кілька разів гарячіша, за протилежну. При наближенні до світила одна сторона екзопланети швидко нагрівається до температури 1100 градусів Цельсія.
На думку дослідників, екзопланета знаходиться в процесі міграції від більш широкої орбіти до більш вузької, що характерно для гарячих юпітерів.
Раніше повідомлялося про те, що, на думку вчених, Юпітер "викинув" з Сонячної системи іншу велику планету. На думку вчених, зникла планета відносилася до того ж класу, що і Нептун і Уран. Вона була гігантом, але не газовим гігантом, як Юпітер і Сатурн, а крижаним – набагато більш щільним і масивним. Юпітер міг викинути цю планету з Сонячної системи під час близького сходження.